Trudno sobie wyobrazić rozwój i wychowanie dzieci bez wszechobecnych w ich życiu bajek. To właśnie identyfikowanie się dzieci z pozytywnym bohaterem wspiera ich rozwój osobowości, pozwala zdefiniować emocje i nawiązywać pozytywne relacje z innymi ludźmi oraz z całym otoczeniem. Ten proces dokonuje się przez personifikację i animizację. Staramy się, aby dobór rzeczy czy zwierząt nie naruszał niczyjej godności oraz by nadawanie im cech istot żywych nie rodziło lęku u dzieci. Nasze wydawnictwo dba, aby troska o rozwój milusińskich obejmowała ich wszystkie sfery życia i zawsze miała pozytywny wydźwięk. Bajki pouczają i moralizują przy pomocy przejrzystej aksjologii, w której dobro zawsze zwycięża. W ten sposób nasi autorzy pragną wspomóc prawidłowy rozwój dziecka.

Czy Emilka i Maks rozwikłają tajemnice drobnoustrojów? Czy zdołają pokonać złe wirusy i bakterie? Jak zachowywać się w czasie choroby? Do kogo zwrócić się o pomoc? Czym są witaminy i jak nam pomagają? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukaj w książce. Emilka i Maks to znani w mysim świecie poszukiwacze przygód, którzy rozwikłali niejedną tajemnicę życia. Tym razem zmierzą się z drobnoustrojami wywołującymi choroby. Nauczą się dbać o higienę i zachowywać środki ostrożności w czasie choroby. Dowiedzą się także, co jeść, aby poprawić swoje zdrowie oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Nieodłączny towarzysz ich przygód, dziadek Antoni, wyjaśni małym myszkom trudne słowa, jak np. epidemia, pandemia, kwarantanna. Myszki poznają także przyrządy, którymi posługuje się lekarz oraz dowiedzą się, czym jest koronawirus.

Dlaczego na Boże Narodzenie przystrajamy choinkę, jakie potrawy tradycyjnie znajdują się na stole wigilijnym, co oznacza zwyczaj łamania się opłatkiem oraz pozostawione puste nakrycie? Zapoznając się z historią dwóch małych myszek – Emilki i Maksa – dzieci poznają także inne bożonarodzeniowe zwyczaje, będą mogły nie tylko razem z nimi zaśpiewać kolędy, ale także dowiedzieć się, kiedy ten zwyczaj miał swój początek. Razem ze swoimi nowymi przyjaciółmi, pociechy wezmą także udział w Pasterce. Nasza publikacja to idealny bożonarodzeniowy prezent dla dzieci. Nie tylko zapewni im wiele radości, ale także rozwinie ich wyobraźnię. Wielkim atutem naszej książki jest unikatowa szata graficzna, kolorowe i nietuzinkowe obrazki zaciekawią nawet najwybredniejszego młodego czytelnika.

Czy Emilka i Maks odkryją tajemnice Wielkanocy? Kto zna historię pisanek wielkanocnych? Co w koszyczku ze święconką robi baranek? Kim jest zagadkowy Norbert? Odpowiedzi na te pytania Wasze pociechy znajdą w książce. Dwie sympatyczne oraz rezolutne myszki, Emilka i Maks, zapraszają dzieci do świata pełnego zagadek, kolorów, zabawy i radości. Wspólnie z nimi odkryją tajemnice Wielkanocy, poznają świąteczne tradycje, takie jak palma wielkanocna, pisanki, święconka itd., dowiedzą się, kim jest Jezus i jak ważny jest On dla nas. Co dzieje się w kościele w Niedzielę Palmową, Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę? To i wiele więcej Waszym dzieciom pokażą Emilka i Maks.

Seria dwóch książeczek pod znamiennym tytułem „Pisankowe bajeczki” cz. 1 i 2 zawierakrótkie humorystyczne wierszyki. Stąd niezliczone zajączki, kurczaczki, baranki, kurki zaangażowane są w przedstawienie różnych świeckich tradycji, jakimi obrosły Święta Wielkanocne. Doskonała dawka polskiego folkloru przedstawiona w przystępnej i zrozumiałej formie dla dzieci. Na pewno z chęcią wezmą one wzór z Zająca Artysty.


Ten zajączek to artysta!
U malarza brał nauki
i nauczył się w trzy doby
pisankowej, trudnej sztuki.
Tutaj szlaczek, tam kropeczka,
– długo się zajączek trudził,
lecz był dumny ze swej pracy,
chociaż … pyszczek swój pobrudził.