Bóg, który w sposób nieskończony miłuje człowieka, mówi do niego w Piśmie Świętym. Stąd przeogromne pragnienie posiadania przez człowieka tego wyjątkowego, swojego egzemplarza Biblii. Nikogo nie dziwią więc dane mówiące o tym, iż co najmniej jedna księga Biblii została przetłumaczona na 2893 języki. Nie może więc w naszej ofercie wydawniczej zabraknąć tej wyjątkowej książki, a właściwie biblioteki (73 ksiąg) zawartej w jednym woluminie, który nazywa się Biblią. Człowiek na różne sposoby próbuje odpowiedzieć na Boże Słowo, wchodzi więc w dialog z Bogiem. Stąd potrzeba pomocy w postaci modlitewników. Także w tym przypadku propozycja wydawnicza jest bardzo szeroka. Od antologii dających historyczny obraz modlitw po modlitwy intencyjne, okolicznościowe, przypisane do różnych okresów liturgicznych. Biblia i modlitwa na pewno idą ze sobą w parze.

Pierwsza Komunia Święta to niezwykłe wydarzenie w życiu zarówno osoby przystępującej do niej, jak i całej jego rodziny. Wspomina się ją jako najpiękniejszy dzień życia. Aby zachować ten wyjątkowy moment, przygotowaliśmy ekskluzywną książkę „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”. Publikacja wydana jest w formie eleganckiego albumu. Zawiera miejsce na wpisanie ważnych informacji związanych z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, jak również na wklejenie fotografii dokumentujących nie tylko to wydarzenie, ale także najważniejsze momenty życia począwszy od narodzin i chrztu świętego. Przewidziane są także specjalne strony, na których rodzina, rodzice chrzestni, przyjaciele oraz zaproszeni goście mogą zostawić pamiątkowy wpis. Dzięki temu książka staje się kroniką, do której po latach z przyjemnością się wraca. W publikacji znajduje się także modlitewnik. Stanowić on będzie praktyczną pomoc w rozwoju duchowym dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej.

Boże Narodzenie i poprzedzający je Adwent, to jedne z najważniejszych okresów roku liturgicznego. To czas sprzyjający refleksji i radości wynikającej z narodzin Syna Bożego. Modlitewnik, jaki oddajemy w Państwa ręce, ma na celu pomoc w głębokim duchowym przygotowaniu się do przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia. W publikacji znajduje się unikatowy zbiór modlitw na Adwent i Boże Narodzenie oraz pieśni adwentowych i kolęd, tak chętnie odmawianych i śpiewanych zarówno w kościołach, jak i w domowym zaciszu. Dla pełniejszego wprowadzenia w przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia publikacja została uzupełniona o fragmenty Ewangeliio Narodzeniu Pańskim oraz fragmenty wybranych orędzi i przemówień papieskich (św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka).

Wielki Post oraz Pascha są czasem szczególnie sprzyjającym modlitwie. Książka – w albumowym wydaniu – ma ułatwić modlitewny dialog z Bogiem, przygotowanie do Wielkanocy, jak również celebrowanie tego święta. Wyodrębniliśmy w nim dwa rozdziały: Wielki Post oraz Wielkanoc. W pierwszym zamieściliśmy rozważania Drogi krzyżowej błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego, Gorzkie żale, modlitwy wielkopostne oraz pieśni pasyjne, jak również fragmenty orędzi papieskich na Wielki Post. Drugi rozdział, koncentrujący się na celebracji Wielkanocy, rozpoczynamy od fragmentów Ewangelii o zmartwychwstaniu Jezusa. W tej części książki znajdują się również modlitwy na Wielkanoc i bezpośrednio poprzedzające to wydarzenie Triduum Paschalne, pieśni wielkanocne oraz fragmenty papieskich orędzi na Wielkanoc. Książka jest pięknie ilustrowana reprodukcjami obrazów ukazujących sceny pasyjne i paschalne.

Lektura niniejszej książki przybliża nam dwa nabożeństwa odprawiane w czasie Wielkiego Postu: Drogę Krzyżową i Gorzkie żale. Obszerny wstęp objaśnia historię tych pięknych modlitw oraz znaczenie, jakie miały dla świata chrześcijańskiego wczoraj i dziś. W atmosferę Tajemnicy Paschalnej wprowadza najpiękniejszy w Biblii opis Męki Pańskiej zaczerpnięty z Ewangelii wg św. Jana. Rozważania błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszają do głębszej refleksji teologicznej, rozpamiętywania bólu i cierpienia Chrystusa. Pomagają one odnaleźć sens tamtych wydarzeń w dzisiejszym świecie. Dzięki pełnym tekstom nabożeństw książka stanowi

Książka zawiera szeroki wybór modlitw zarówno historycznych, zakorzenionych w polskiej tradycji, jak i współczesnych, jednak szczególny nacisk położono tu na modlitwy intencyjne. Znajdują się w niej ponadto: poradnik dobrej modlitwy, wprowadzający czytelnika w zagadnienie poprawnego jej odmawiania, oraz słownik, w którym objaśniane są najważniejsze terminy związane z modlitwą. Modlitewnik wzbogacono o unikatowe strony, na których czytelnik może nanieść własne zapiski, modlitwy i refleksje. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera reprodukcje obrazów takich mistrzów jak Rafael Santi, Peter Paul Rubens czy El Greco. Do książki dołączono 2 płyty CD z unikatowym nagraniem rozważań oraz modlitwy różańcowej św. Jana Pawła II.