Książki, jakie powstają z myślą o najmłodszych czytelnikach, mają w pierwszym rzędzie zaspokoić potrzebę poznawania świata i ludzi. Stąd niecodzienna forma Atlasów, które nie tylko przedstawiają geograficzne krainy, ale prezentują także ludzi, którzy tam zamieszkują, z uwzględnieniem kulturowego i przyrodniczego tła. W tym kontekście warto więc zwrócić uwagę na książkę „Wielcy odkrywcy. Sylwetki największych podróżników i badaczy”. Młodzi czytelnicy wdrażają się także w historię naszej ojczyzny poprzez poznawanie konkretnych osób pełniących różne funkcje państwowe i religijne, a które zasłużyły zarówno na tytuł patrioty, jak i świętego. Tej tematyce, oprócz „Księgi małego patrioty”, poświęcona jest inna duża seria wydawnicza, która wprowadza najmłodszych w świat wartości i ideałów, które powinny stanowić priorytety w życiu chrześcijanina, chodzi o tzw. „Poczty”, czyli „Poczet polskich świętych i błogosławionych dla dzieci”, „Poczet polskich patriotów dla dzieci” i inne. Nie brakuje w tym dziale także śpiewników czy modlitewników.

„Ilustrowany atlas Polski” zaprasza najmłodsze pokolenie podróżników do zwiedzania historyczno-geograficznych krain naszego państwa. Dzieci, zapoznając się z zawartością Atlasu, będą mogły zdobyć podstawową wiedzę o historii Polski, a także geografii, przyrodzie. Ponadto będą mogły poznać najsłynniejszych Polaków i dowiedzieć się, z jakimi miastami byli związani. Teksty zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dziecka, a w połączeniu z barwnymi rysunkami w interesujący sposób przekazują im najważniejsze informacje o naszym kraju. Na dołączonych do książki mapach ukazano ukształtowanie terenu oraz ważne miasta. Cennym uzupełnieniem map są liczne rysunki przedstawiające charakterystyczne dla danego miejsca krajobrazy, budowle i zwierzęta.

„Ilustrowany atlas Europy”, zaprasza w podróż, w trakcie której dzieci będą mogły zdobyć podstawową wiedzę o poszczególnych krajach kontynentu, zarówno tych dużych, jak i najmniejszych. Teksty zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dziecka, a w połączeniu z barwnymi rysunkami w interesujący sposób przekazują dzieciom najważniejsze informacje o poszczególnych krajach. Na mapach zaznaczono ukształtowanie terenu, rzeki i jeziora oraz stolice poszczególnych państw. Wśród wielu rysunków nasze pociechy znajdą podobizny sławnych ludzi, dowiedzą się także, jakie zabytki można zwiedzić w danym kraju. Całość książki uzupełnia rozdział o Unii Europejskiej.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ciekawe świata są nasze pociechy – mali odkrywcy. Interesują się wszystkim, co ich otacza, ale także tym, czego akurat nie mają w zasięgu wzroku. Marzą o dalekich wyprawach i odkrywaniu nieznanych zakątków świata. Mają także mnóstwo pytań, którymi zasypują swoich rodziców i opiekunów. Nasze wydawnictwo wychodzi naprzeciw tym potrzebom, dlatego oddajemy w Państwa ręce „Ilustrowany atlas świata”, który zaprasza w podróż, w trakcie której dzieci będą mogły zdobyć podstawową wiedzę o świecie. Na mapach zaznaczono ukształtowanie terenu, rzeki i jeziora oraz państwa. Wśród wielu rysunków nasze pociechy znajdą podobizny sławnych ludzi, a w rozdziale o przyrodzie charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta i rośliny.

Publikacja „Poczet polskich świętych i błogosławionych dla dzieci” otwiera przed najmłodszymi niezwykły świat wartości i ideałów, którymi w życiu kierowały się przedstawione w książce osoby. Pokazuje, że „świętość to normalność”, a święci to zwykli ludzie, nie zaś niedościgniony ideał. Lista polskich świętych i błogosławionych jest długa, zaś autorzy książki dokonali wyboru osób tak, aby dać dzieciom pełny obraz od początków polskiej państwowości aż do czasów nam współczesnych. Najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego do książki dołączyliśmy wizerunki polskich świętych i błogosławionych, które dzieci będą mogły pokolorować. Po przeczytaniu książki dzieci będą mogły sprawdzić zdobytą wiedzę. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania zostały dopasowane do percepcji najmłodszych, pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Historia Polski jest bardzo piękna i ciekawa, ale też niezwykle skomplikowana. Niejednokrotnie dorosłym trudno jest uchwycić wszystkie niuanse polityczne, społeczne i kulturowe. Zaś wyjaśnienie dzieciom kwestii związanych z rozbiciem dzielnicowym, rozbiorami Polski, I i II wojną światową jest niezwykle trudne. Najlepiej historii uczyć się na dobrych przykładach ludzi, którzy na przełomie dziejów wykazali się odwagą, pracowitością, miłością i poświeceniem dla Ojczyzny. Nasza publikacja wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Specjalnie dla potrzeb książki opracowaliśmy noty biograficzne polskich patriotów. Dodatkowo książka została wzbogacona o przystępne kalendarium, które pomoże dzieciom usytuować w czasie poszczególne wydarzenia z historii Polski. Najlepiej uczy się poprzez zabawę, dlatego do książek dołączyliśmy podobizny polskich patriotów, które dzieci będą mogły pokolorować.

Ta publikacja w przystępny sposób wyjaśnia dzieciom zawiłości związane z historią Polski. Pomocne w tym zadaniu są mądre wiersze autorstwa Władysława Bełzy opisujące monarchów rządzących Polską. W książce zostały przedstawione sylwetki 39 władców naszego państwa począwszy od Mieszka, I a skończywszy na Stanisławie Auguście Poniatowskim. Specjalnie na potrzeby książki opracowane zostały noty biograficzne każdego z władców. Dzięki temu dzieci poznają nie tylko biogramy królów i książąt, ale także tło historyczne. Dodatkowo książka została wzbogacona o przystępne kalendarium, które pozwoli dzieciom usytuować w czasie poszczególne wydarzenia z historii. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego poszukiwania wiedzy. Książka występuje w dwóch wersjach: z kolorowankami lub ilustracjami przedstawiającymi wizerunki władców Polski. Do książki dołączono 48 naklejek, które ułatwią dzieciom właściwy dobór kolorów.

Książka zawiera zbiór najpopularniejszych pieśni patriotycznych. Znajdują się w niej takie utwory jak: „Hej, hej, ułani”, „Krakowiaczek”, „Mazurek Dąbrowskiego” czy „O mój rozmarynie”. Każdy z utworów został wzbogacony o opracowanie linii melodycznej. Dzięki temu dzieci będą mogły wspólnie z dorosłymi grać i śpiewać. W książce znajdują się również najpiękniejsze wiersze patriotyczne dobrane do potrzeb współczesnego młodego człowieka. Dzieci odnajdą w nich nauki dotyczące szacunku do symboli państwowych i religijnych, miłości do Ojczyzny i wolności. Książka występuje w dwóch wersjach: z kolorowankami lub ilustracjami przedstawiającymi ważne wydarzenia (wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce, koncert Fryderyka Chopina), nasze symbole narodowe i piękne polskie krajobrazy.

„Wielcy odkrywcy” to fascynująca opowieść o ludziach, którzy udali się w nieznane. Odkrywali oni nowe lądy w dobie, gdy nawigacja nie była aż tak mocno zaawansowana jak obecnie, a zdobycze technologiczne nie gwarantowały bezpieczeństwa. Ich wyprawy często obarczone były ogromnym ryzykiem, pomimo tego płynęli w nieznane. Książka przedstawia najbardziej znaczących podróżników z epoki wielkich odkryć oraz postacie odkrywców, którzy przyczynili się do odkrycia i poznania kontynentu Australii i Antarktydy, a także sylwetki czterech spośród wielu znanych polskich podróżników. Kim był Antoni Bolesław Dobrowolski, co Chile zawdzięcza Ignacemu Domeyce i gdzie dotarł Paweł Edmund Strzelecki, na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w książce „Wielcy odkrywcy”.

Od najwcześniejszych lat należy uczyć dziecko relacji między Bogiem a człowiekiem. Ważne jest także, by pokazać dziecku, jak ważny jest Bóg i kim On jest w życiu ludzi, oraz wprowadzać pewne dogmaty wiary. Powinno się to odbywać w sposób przystępny dla najmłodszych. Najlepszą ,,nauką” pacierza jest jego codzienne, rodzinne odmawianie. Służą temu krótkie, rymowane modlitwy, łatwe do zapamiętania przez małe dziecko. Na kartach tej książeczki Wasze pociechy znajdą także wiele obrazków przedstawiających Ojca Świętego z dziećmi. Formuła rysunku zamienia modlitewnik w kolorowankę. Dzięki temu książeczka stanie się niezwykłą pamiątką z dzieciństwa i pierwszych spotkań z Bogiem. Do każdego „Modlitewnika dla dzieci” został dołączony Anioł Stróż dziecka poświęcony na Jasnej Górze w Częstochowie.

„Kolędy dla dzieci” to wyjątkowa książka łącząca naukę, tradycję i zabawę. Zebrano w niej teksty najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Do każdej z nich dołączona została linia melodyczna oraz zapis harmoniczny na gitarę, aby rodzice mogli grać i śpiewać razem z dziećmi. Przy każdej kolędzie, na sąsiadującej z tekstem stronie, umieściliśmy obrazek do pokolorowania. Dwadzieścia kolorowanek przedstawia Świętą Rodzinę, Dzieciątko Jezus, przygotowania do Wigilii i rodzinne świętowanie Bożego Narodzenia. Dziecko, bawiąc się kolorami, będzie mogło rozwijać wiedzę na temat samych świąt. Dodatkowo kolorowanki znakomicie ćwiczą pamięć, zwiększają spostrzegawczość, kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokowo- -ruchową. Dołączone do książki naklejki zaciekawią dzieci i podpowiedzą im, jakich kolorów użyć podczas kolorowania obrazków.